Rozszerzenie domeny .eu – dla kogo jest najlepszym wyborem?

Nietrudno zgadnąć, że domena .eu związana jest z Europą, a konkretnie z Unią Europejską. Ponieważ rozszerzenie zostało udostępnione już piętnaście lat temu, to na dzień dzisiejszy jest to jedna z najczęściej rejestrowanych domen na naszym kontynencie!

domena .euW naszym kraju pod względem ilości rejestracji domena .eu znajduje się na trzecim miejscu, zaraz za popularnymi rozszerzeniami krajowymi – .pl i com.pl. I ten fakt nie dziwi, bo krajowe domeny zazwyczaj cieszą się największą popularnością. Dlaczego więc warto zwrócić uwagę na domenę europejską?

Zasięg, wiarygodność i europejska tożsamość

Wybierając rozszerzenie .eu komunikujemy więcej, niż może się na początku wydawać. Przede wszystkim wyraźnie akcentujemy, że nasza działalność nie ogranicza się włącznie do granic Polski i że prowadzimy międzynarodowy biznes, ale to nie wszystko! Pokazujemy też, że czujemy się częścią europejskiej społeczności i respektujemy prawo unijne. To zaś korzystnie wpływa na wiarygodność, a nawet dodaje prestiżu. Domena .eu sugeruje również, że firma jest nowoczesna i znana na europejskich rynkach, zatem zwiększa ona szanse dotarcia do klientów zagranicznych.

Takie rozszerzenie to idealny wybór dla wszystkich, którzy działają na europejskim rynku, ale też dla tych, którzy jeszcze działają w kraju, ale mają aspiracje do rozwoju na międzynarodową skalę. W tym przypadku kluczowe jest także zabezpieczenie różnych rozszerzeń domeny tak, by w możliwie jak najlepszy sposób chronić markę przed konkurencją. Wybierając różne rozszerzenia, w tym rozszerzenie europejskie, można też zabezpieczyć swoją markę przed cybersquattingiem, a więc rejestracją adresów zawierających zastrzeżone znaki towarowe. Domena .eu to także doskonałe rozwiązanie dla stron poświęconych szeroko pojętej tematyce europejskiej, jak również dla organizacji pozarządowych utrzymujących kontakty z innymi organizacjami z państw Unii Europejskiej.

Nie można zapominać, że zarówno nazwa domeny, jak i jej rozszerzenie, choć niepozorne, mogą wpłynąć pozytywnie lub negatywnie na sposób postrzegania marki. Należy więc podjąć przemyślaną decyzję. Uwaga! Liczba zarejestrowanych domen .eu cały czas rośnie, a już zarejestrowane domeny są zazwyczaj odnawiane na kolejne lata. Obecnie w Europie zarejestrowano ponad 3,5 mln stron z europejskim rozszerzeniem i liczba ta stale rośnie! W Polsce takich adresów jest już ponad 250 tysięcy. Dlatego nie warto zwlekać, bo z każdym dniem trudniej jest zapewnić sobie atrakcyjną nazwę.

Rejestracja domen .eu

Chcąc zarejestrować domenę z rozszerzeniem .eu nie trzeba obawiać się specjalnych ograniczeń czy restrykcji. Nie są też wymagane specjalne dokumenty. Warunkiem jest jedynie prowadzenie działalności na terenie jednego z unijnych państw lub w Norwegii, Lichtensteinie bądź w Islandii. Z domeny mogą skorzystać też osoby fizyczne, jeśli są obywatelami UE. Co więcej, rejestracja domeny następuje natychmiastowo. Ciekawostką jest też fakt, że rejestrując adres strony nie musimy rezygnować z polskich znaków diakrytycznych.

Chcąc trafić do odbiorców z różnych krajów europejskich warto postawić na domenę .eu. Ponadnarodowy charakter rozszerzenia niesie ze sobą wiele korzyści, z których warto skorzystać.

Comments

comments