Dlaczego warto wybrać WooCommerce?

Choć WooCommerce to po prostu wtyczka, która została stworzona do WordPress, to właśnie ona sprawia, że zwykła strona www lub blog internetowy zostaje przekształcony w sklep online. I to wszystko w łatwy, prosty i przyjemny sposób.

Łatwość konfiguracji

Nie potrzeba wiedzy z zakresu kodowania lub programowania, aby z pomocą WooCommerce rozpocząć przygodę z e-commerce. Wygodny kreator konfiguracji pozwala szybko ustawić najważniejsze parametry, w tym wybrać metody płatności i wysyłki. Ponadto użytkownik WooCommerce ma wpływ na wygląd swojego sklepu internetowego. Do wyboru ma mnóstwo gotowych szablonów, jak również motywy z możliwością wprowadzania indywidualnych modyfikacji. A wszystko to odbywa się w sposób łatwy, przejrzysty i intuicyjny.

Bez trudu można zintegrować sklep z kanałami social media, dodać formularz kontaktowy i wprowadzić do e-sklepu cały szereg udogodnień.

sklep internetowy

Bezpieczeństwo

Kod źródłowy WooCommerce, podobnie jak sam WordPress, jest widoczny na zasadzie open source. Oznacza to, że na bieżąco specjaliści z całego świata sprawdzają czy w kodzie nie ma luk i zgłaszają je deweloperom. Tym samym dzięki częstym aktualizacjom z WooCommerce usuwane są ewentualne niedociągnięcia. W dodatku WooCommerce posiada moduł obsługujący protokół szyfrujący SSL.

Przyjazny dla mobile

E-sklep stworzony w oparciu o WooCommerce będzie wyświetlać się właściwie na każdym urządzeniu, w tym na smartfonach i tabletach. Jest to szczególnie ważne, ponieważ coraz więcej użytkowników internetu korzysta z urządzeń mobilnych. Dlatego dostępne motywy do WooCommerce są stworzone z myślą o responsywności.

Wsparcie

WordPress gromadzi wokół siebie ogromną społeczność, a WooCommerce, jako wyjątkowo popularna wtyczka również cieszy się nieustającym zainteresowaniem. Tym samym każdy, kto korzysta z WooCommerce znajdzie pomoc ze strony użytkowników WordPressa, liczne porady na forach internetowych, tutoriale, poradniki i wiele innych cennych informacji. Istnieje nawet polska grupa wsparcia WooCommerce, dlatego można otrzymać wsparcie rodzimych użytkowników. Z pewnością nawet w przypadku ewentualnych trudności nikt nie zostanie sam ze swoim problemem.

Doskonały pod kątem SEO

WooCommerce to wtyczka, która została zaprojektowana tak, by sprzyjać doskonałej widoczności strony w wyszukiwarkach internetowych. Logiczna struktura sklepu internetowego, przyjazne adresy URL, bezpieczny skrypt, responsywność i wiele innych elementów sprawiają, że strona jest przyjazna wyszukiwarkom i to bez konieczności długotrwałej optymalizacji. Dlatego sklepy oparte o WooCommerce można stosunkowo łatwo wypozycjonować.

Z WooCommerce korzystają użytkownicy z całego świata, stale doskonaląc kod źródłowy, naprawiając błędy i wdrażając kolejne udogodnienia. To sprawia, że z WooCommerce można stworzyć sklep internetowy dopasowany do potrzeb, nawet bez specjalistycznej wiedzy i umiejętności. A to wszystko szybko, bezpiecznie i solidnie.

Comments

comments