Domeny .APP już dostępne!

Coraz więcej osób korzysta obecnie z aplikacji na telefon. Dzisiaj można znaleźć aplikacje od wszystkiego, wystarczy jedynie poszukać. Od 8 maja bieżącego roku aplikacje mają wreszcie swoje w pełni bezpieczne miejsce w Internecie i jest to domena .app. Co warto wiedzieć o takich domenach?

domena

Warto podkreślić przede wszystkim to, że domena .app jest faktycznie bardzo bezpiecznym miejscem. Takie domeny będą bowiem działały w nowoczesnych przeglądarkach, jak na przykład Google Chrome tylko w takiej sytuacji, kiedy zostanie na nich zainstalowany protokół SSL, a adres rozpoczynał będzie się od https. Właściciele nazw stron zawierających domenę .app zmuszeni zostali do skorzystania z bezpiecznych certyfikatów SSL i nie mają możliwości z nich zrezygnowania.

Domena .app znalazła się na liście HSTS Preload. Co oznacza to w praktyce?

  • jest to lista stron, które w przeglądarce Chrome ustawione są sztywno, jako rozpoczynające się od bezpiecznego protokołu https,
  • wszystkie muszą być zaszyfrowane za pomocą certyfikatu SSL,
  • inne przeglądarki, poza Chrome posiadają swoje własne listy, jednakże oparte są one ściśle właśnie o tę listę.

Każdy, kto jest zainteresowany zarejestrowaniem domeny .app zmuszony jest do przestrzegania zasad związanych z bezpieczeństwem stron www w Internecie. Konieczne jest wykupienie certyfikatu SSL i skorzystanie z niego, aby strona mogła funkcjonować w przeglądarkach. Instalacja takiego certyfikatu następuje jednak już po zarejestrowaniu konkretnej domeny. Nie ma więc konieczności posiadania takiego zabezpieczenia już w momencie zakupu domeny.

Domena .app to doskonałe miejsce, w którym będzie można znaleźć linki do w pełni bezpiecznych aplikacji. Poza tym, tam pojawiać się będą mogły również informacje o ich najnowszych wersjach, a także cenne opinie. Z pewnością wiele osób zdecyduje się skorzystać z takiej możliwości, ponieważ dzisiaj można znaleźć aplikacje telefoniczne rozwiązujące praktycznie każdy problem i dylemat. Ich ilość stale rośnie i można już mówić o milionach popularnych aplikacji.

 

 

Comments

comments