Hurtowa rejestracja domen – czy to bezpieczne?

Odkąd w życie weszło unijne RODO, każda firma powinna w szczególny sposób zadbać o bezpieczeństwo danych osobowych swoich klientów. Dotyczy to również rejestratorów domen internetowych, którzy powinni poświęcić tej kwestii szczególną uwagę. Ostatnio bardzo głośna była sprawa związana z wyciekiem danych wielu osób, właśnie z winy rejestratora domen. Miało to miejsce w momencie migracji tych danych do całkiem nowego systemu. Osoby, które rejestrowały swoje domeny mogły obawiać się o to, że ich dane wpadną w niepowołane ręce.

Unijne rozporządzenie może sprawiać sporo kłopotu, ponieważ udostępnienie danych osobowych osobom niepożądanym lub ich ujawnienie, może skończyć się sporymi karami finansowymi. Poza tym, każda z osób pokrzywdzonych może również wystąpić na drogę sądową z powództwem cywilnym. Warto zadbać więc o bezpieczeństwo danych swoich klientów i kontrahentów, które przetwarza się w ściśle określonym celu, aby uniknąć takich przykrych sytuacji.

rejestracja domen

Coraz większa ilość klientów, którzy rejestrują domeny działa obecnie na zasadach resellingu. Jest to dla nich doskonałe rozwiązanie, ponieważ mają możliwość skupienia się na tym, co jest dla nich najważniejsze, a więc tworzenie stron www, a profesjonaliści zajmują się rejestracją ich domen. Hurtowa rejestracja domen budzi jednak u niektórych osób obawy w kwestii bezpieczeństwa ich danych osobowych.

Warto szukać profesjonalnych firm, które zajmują się rejestracją domen dla swoich klientów i dbają o ich bezpieczeństwo . Na rynku funkcjonują takie, które oferują do tego bardzo bezpieczne narzędzia, stosując najlepsze certyfikaty SSL oraz inne zabezpieczenia. W takiej sytuacji, reseller może skupić się na tym, co jest dla niego najważniejsze i co przynosi mu faktyczne korzyści.

Dzięki nowoczesnym systemom, oferowanym resellerom można znacznie łatwiej wykonać chociażby poniżej przedstawione operacje:

  • rejestracja nazw domen (nie ma tu znaczenia końcówka domeny i może być to wybór nawet bardzo egzotyczny),
  • zmiana właściciela domeny (jej cesja),
  • możliwość zawarcia umowy w związku z przetwarzaniem danych osobowych (zgodność z RODO).

Osoby lub firmy, które zainteresowane są posiadaniem większej ilości domen, mają możliwość skorzystania z obniżonego cennika takiej firmy. Oczywiście, każda z nich ma swoje własne warunki takiej umowy, które muszą zostać spełnione. Uzyskują również możliwość skorzystania z bezpiecznych certyfikatów SSL dla swoich stron www.

Firmy oferujące hurtową rejestrację domen, umożliwiają swoim klientom korzystanie z API, dzięki czemu mogą oni pracować na swoich domenach znacznie wygodniej, niż do tej pory. Takie udogodnienie daje wiele możliwości i można dostosowywać je do swoich własnych potrzeb.

Większość resellerów ma jasno wytyczone cele i zależy im przede wszystkim na tym, aby ich domeny działały bez zarzutu. Kiedy tylko pojawiają się jakiekolwiek problemy, chcą móc otrzymać profesjonalną pomoc szybko. Dzięki współpracy z profesjonalistami, można liczyć właśnie na takie rozwiązanie.

Comments

comments