Potencjał europejskich domen

Czy dosłownie kilka literek może mieć wpływ na Twój biznes? Okazuje się, że tak, szczególnie jeśli te literki dotyczą rozszerzenia domeny i nazwy strony www!

Wybór domeny w pewnym sensie definiuje prowadzoną przez Ciebie firmę. Dlatego też domeny krajowe czy też regionalne są świetne dla przedsiębiorstw skoncentrowanych na lokalnym rynku. Jednak przedsiębiorcy, którzy mają większe aspiracje powinni pomyśleć o wyborze domeny europejskiej.

Zarejestrowanie domeny europejskiej to pierwszy krok do tego, by budować rozpoznawalność firmy na arenie międzynarodowej. Tym samym na stronę z rozszerzeniem .eu bez trudu trafią zarówno klienci z Polski, jak i z całej Europy, a nawet z całego świata!

Jednak określenie obszaru, na którym działa firma to nie wszystko. Domena europejska roztacza wokół siebie specyficzny czar.

Eurid

Nowoczesność, rzetelność i wiarygodność

Potencjalny klient, partner biznesowy, dostawca lub inny kontrahent wchodząc na stronę www z końcówką .eu będzie podświadomie czuł, że firma jest wiarygodna i godna zaufania. Dlaczego? Bo wybór takiej domeny świadczy o identyfikacji biznesu z normami europejskimi, w obowiązującymi przede wszystkim w Unii Europejskiej standardami, a także z prawem unijnym. To także sugestia, że firma działa globalnie i otwiera się na europejski rynek, jest wiec poważnym graczem w danej branży.

Korzystanie z domeny .eu jest też opcją dla tych, którzy chcą korzystać z krótkiej nazwy, która z rozszerzeniem .pl jest już zajęta. Zatem zastosowanie europejskiej domeny może pomóc zachować krótką, łatwą do zapamiętania i chwytliwą nazwę dla witryny. Taką, która trafnie określa zawartość strony, pomaga zidentyfikować markę i jest bezpośrednio związana z prowadzonym biznesem. A jest to ważne, bo taki adres dobrze prezentuje się w materiałach reklamowych, a także jest przyjazny do udostępniania.

Oczywiście w Polsce nieodmiennie królują strony internetowe z domeną krajową i tylko ćwierć miliona stron korzysta z europejskich domen. Nie należy jednak dać się zwieść, bo rynek domen szybko się kurczy, wszak korzystają z nich firmy i klienci indywidualni ze wszystkich państw europejskich. Zatem zarejestrowanych domen europejskich jest już kilka milionów i trzeba się pospieszyć, aby zarejestrować domenę z własną nazwą.

O popularności domen europejskich świadczy także fakt, że notują o wiele wyższy wskaźnik odnowień niż domeny krajowe i to zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Przystępna cena

Korzyści płynących z posiadania adresu strony internetowej z końcówką .eu jest wiele i dlatego warto rozważyć korzystanie z tej opcji. Tym bardziej, że domeny europejskie, choć coraz bardziej popularne, są wciąż dostępne w atrakcyjnych cenach. Rejestracja domeny nie jest trudna.

Wybór domen europejskich to ciekawa alternatywa dla domen krajowych, która zyskuje coraz większą popularność. Przedsiębiorcy, którzy mają ambicje, by wyjść teraz lub w przyszłości na międzynarodowy rynek powinni rozważyć wybór takiej domeny dla swojego biznesu.

Comments

comments