Rozwojowa domena .EU

Polska klasuje się na piątej pozycji w rankingu państw rejestrujących najwięcej domen z rozszerzeniem .eu. Z roku na rok wzrasta liczba tego rozszerzenia w statystykach rejestracji. Dla polskich przedsiębiorców staje się ono tak naturalne do posiadania jak domena polska.

domena eu

Już od ponad dekady, a dokładniej od 11 lat (od kwietnia 2006 roku) można komercyjnie rejestrować domeny z końcówką .eu. Rozszerzenie to, choć w żadnym z państw europejskich jak dotąd nie stało się tym pierwszym wybieranym, to względem domen narodowych ma stosunkowo wysoką pozycję w wielu krajach Europy. Nawet jeśli ich właściciele jeszcze nie działają na rynkach poza swoim państwem, to wychodzą z założenia, że w przyszłości mogą objąć ów kierunek. Decydują się więc na wykupienie nazwy także z europejskim rozszerzeniem. Trudno się dziwić, taki krok otwiera przed nimi ogrom możliwości.

POLSKA W CZOŁÓWCE

Polska od kilku lat balansuje pomiędzy czwartą a szóstą pozycją w rankingu państw rejestrujących najwięcej adresów z puli .eu. Rejestrujemy bardzo dużo domen europejskich, ale nadal jeszcze wiele wariantów i kombinacji nazw z takim rozszerzeniem jest dostępnych. W Polsce wielu przedsiębiorców rejestruje domenę .eu równolegle z domeną polską. Staje się to coraz bardziej naturalną procedurą i nie ma się co dziwić. Główną zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście podkreślenie europejskiego charakteru prowadzonego biznesu. Co daje przede wszystkim większy zasięg i gwarancję, że potencjalni klienci z Państw Unii Europejskiej odwiedza naszą stronę i będą zainteresowani ofertą. Tendencja taka utrzymuje się od dłuższego czasu

Cieszy fakt, że obecnie jesteśmy jednym z pięciu państw, którego mieszkańcy tak chętnie sięgają po eurodomeny, bo idzie to w parze z ogólnym rozwojem biznesu w Polsce. Niekwestionowanym liderem nadal są jednak nadal Niemcy. Nasi sąsiedzi łącznie zarejestrowali już mamy ponad milion europejskich domen i wszystko wskazuje na to, że na razie nie mają sobie równych.

REJESTRACJA NA LATA

Zarządzające domenami europejskimi konsorcjum EURid (European Registry of Internet Domain Names), którego właścicielami są Belgowie, Czesi, Szwedzi i Włosi, ma zdecydowanie stabilną pozycję w świecie rejestratorów nazw internetowych. Pochwalić się może bowiem bardzo wysokim odsetkiem odnowień domen .eu. Badania wskazują aż 81% odnowień nazw tego rozszerzenia. Warto zaznaczyć, że popularną opcją staje się rejestracja wieloletnia, umożliwiająca wykluczenie przejęcia domeny przez konkurencję przez zarezerwowany okres czasu, co jeszcze bardziej stabilizuje kwestię odnowień.

Comments

comments