Cloud Hosting/Hosting w chmurze obliczeniowej – fakty i mity

Chmura obliczeniowa ma wiele różnych zastosowań. Microsoft wydaje naprawdę spore środki na jej rozwój oraz odpowiednie zabezpieczenie. Wszystkie popularne obecnie serwisy takie jak na przykład oferujący filmy i seriale Netflix czy największy portal społecznościowy – Facebook, korzystają właśnie z chmury obliczeniowej. W wielkim skrócie polega to na dzieleniu się zasobami technologii informacyjnej, niezależnie od tego w jakim miejscu na ziemi znajduje się konkretny użytkownik. Wokół chmury obliczeniowej krąży wiele mitów, które nie są zgodne z prawdą. Warto poznać również prawdziwe fakty, aby móc orientować się, na czym polega ta technologia.

cloud hosting

Fakty dotyczące chmury obliczeniowej

Nie będzie przesadne stwierdzenie, że chmura obliczeniowa jest coraz chętniej wykorzystywana – jak wskazują statystyki, coraz więcej biznesów decyduje się na skorzystanie z jej ogromnych możliwości. Wielu klientów ceni sobie to, że mogą korzystać z niezbędnych dla nich zasobów, niezależnie od różnego rodzaju awarii lub tego, w jakim aktualnie znajdują się miejscu.

  • Potrafi ona doskonale dopasowywać się do rodzaju biznesu. W przypadku niewielkiej działalności można z powodzeniem zdecydować się na hosting współdzielony. Jeżeli jednak większa firma decyduje się na takie rozwiązanie, znacznie lepiej sprawdza się hosting prywatny lub VPS.
  • Firmy, które korzystają z możliwości chmury obliczeniowej z pewnością mają szansę zaoszczędzenia. Nie muszą bowiem wydawać pieniędzy na serwery, oprogramowanie, czy też różnego rodzaju urządzenia sieciowe. Z chmury obliczeniowej można skorzystać dosłownie wszędzie – pozwala to również na oszczędność czasu.
  • Chmura w doskonały sposób ułatwia sprzedaż usług firmy. Nie ma najmniejszego problemu z tym, aby pozyskać informacje demograficzne na temat klientów korzystających z usług. Można także prowadzić w ten sposób księgowość firmy, co znacznie skraca cały proces i jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Faktem jest z pewnością, że korzystanie z chmury obliczeniowej jest dla każdego biznesu doskonałym rozwiązaniem. Tak samo wielka korporacja, jak i początkująca rodzinna firma z pewnością odczują korzyści, jakie daje taka chmura. Wiele rzeczy można wykonać znacznie szybciej, a nieograniczony dostęp do istotnych zasobów jest tu kluczowy. Z każdego miejsca na ziemi można z powodzeniem z nich korzystać.

Prowadzenie usług w chmurze to tak naprawdę odpowiedź na to, jak bardzo zmieniają się technologie i w jaki sposób można wykorzystać bardziej nowoczesną infrastrukturę informatyczną. Badania wskazują na to, że już ponad 70% światowych biznesów korzysta z możliwości, jakie stwarza dla nich chmura obliczeniowa. Wiele osób nadal obawia się tego rozwiązania, przede wszystkim z uwagi na szereg mitów, jakie krążą na ten temat.

Mity na temat chmury obliczeniowej

  • Wiele osób uważa, że chmura to tak zwana moda, która bardzo szybko przeminie. Faktem jest jednak, że prace nad chmurą trwały już w latach sześćdziesiątych poprzedniego wieku. Obecnie korzysta z jej możliwości bardzo wiele różnych biznesów. Przede wszystkim pozwala im to w znaczący sposób obniżyć swoje koszty funkcjonowania. Poza tym, w globalnym świecie bardzo cenny jest dostęp do informacji i baz danych z każdego miejsca na ziemi.
  • Duża część użytkowników podchodzi do tematu sceptycznie, ponieważ obawiają się o bezpieczeństwo danych. Okazuje się jednak, że temat ten jest priorytetowy dla dostawców usług i muszą oni dopełnić wszelkich starań, aby sprostać bardzo restrykcyjnym przepisom.
  • Wydaje się, że chmura jest najlepszym rozwiązaniem dla dużych firm i korporacji. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nowoczesna chmura daje bardzo wiele możliwości. Dzięki niej można na przykład bardzo sprawnie i szybko wystawiać faktury, czy prowadzić małą księgowość. W każdym biznesie liczy się przecież czas, ale również oszczędność finansowa.

Cloud hosting to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które z pewnością sprawdzi się w każdej firmie, niezależnie od jej rozmiarów. Warto zdecydować się na nie, ponieważ korzystanie z przestarzałych rozwiązań informatycznych wcale nie jest bardziej bezpieczne, ani tym bardziej skuteczne.

Comments

comments