Zabezpieczenie serwera i domeny – SiteLock

SiteLock jest w tym momencie wymieniane jako narzędzie, które najskuteczniej radzi sobie w walce z Malware. Malware to złośliwe oprogramowanie, które jest instalowane przez hakerów na stronach www ze słabszym zabezpieczeniem. Dzięki Malware hakerzy mogą dostać się do danych osobowych i finansowych, a nawet przejąć kontrolę nad sprzętem komputerowym. Wynika to z tego, że niektóre strony internetowe zawierają różnego rodzaju luki, które pozwalają na szybką instalację złośliwego oprogramowania.

Działanie Malware na danej stronie może doprowadzić nie tylko do jej niższych pozycji w wyszukiwarkach, ale także do utraty użytkowników, klientów, osób, które zaufały danej stronie. SiteLock to idealne zabezpieczenie przed Malware i opcja dla tych, którzy potrzebują kompleksowej ochrony serwera i domeny.

zabezpieczenia

SiteLock to kompleksowe narzędzie, które używa trzech elementów do ochrony strony www:

 • skanera strony www;
 • generatora raportów;
 • narzędzi do automatycznej naprawy plików.

SiteLock codziennie skanuje witrynę www w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i błędów na stronie. W tym czasie naprawiane są też wszystkie nieścisłości, luki i błędy przez które może wkraść się Malware. W trakcie skanowania porównywany jest także pierwotny kod strony z jego kolejnymi wersjami.

Niektórzy użytkownicy SiteLock zastanawiają się, czy oddanie dostępu do FTP jest tutaj czynnością bezpieczną. Warto mieć na uwadze, że nie przekazujemy zawartości serwera FTP, a jedynie jego kopię. Co więcej, narzędzia SiteLock w żaden sposób nie skanują baz danych – jest narzędziem konkurencyjnym wobec takich jak Trustwave, Qualys, CloudFlare czy też Akamai. Pozostałe narzędzia nie są w stanie zabezpieczyć tak kompleksowo strony, jak SiteLock i muszą się wzajemnie uzupełniać, na przykład Trustwave z CloudFlare.

Lista czynności, którą wykonuje SiteLock jest długa, ale też bardzo praktyczna:

 • Monitoring Czarnej Listy Google;
 • Wykrywanie luk w zabezpieczeniach strony;
 • Wykrywanie i usuwanie Malware;
 • Przyspieszenie strony;
 • Ochrona przed atakami DDoS;
 • Ochrona przed włamaniami różnego typu;
 • Monitoring modyfikacji plików;
 • Spam Monitoring.

SiteLock w żaden sposób nie wpływa na spowolnienie działania witryny w czasie jej skanowania w poszukiwaniu wirusów i błędów. Czym to jest spowodowane? Tym, że SiteLock pobiera tylko informacje na temat nowych i zmodyfikowanych plików wraz z kolejnymi skanami. Dzięki temu cały proces codziennego skanowania jest zdecydowanie krótszy. Poza tym, codzienne skanowanie odbywa się zawsze w godzinach nocnych, kiedy ruch na stronie jest mniejszy, a serwery są najmniej obciążone.

Trzeba jednak pamiętać, że pierwsze skanowanie może trwać zdecydowanie dłużej, bo SiteLock musi zeskanować całą stronę ze wszystkimi plikami. Nie ma to jednak bezpośredniego i rzeczywistego wpływu na ogólną wydajność serwera. Korzystanie z SiteLock jest praktycznie nieodczuwalne dla jego użytkowników, co sprawia, że to naprawdę idealne narzędzie do ochrony domeny i serwera, a przy tym bardzo skuteczne.

Comments

comments