Domeny .EU – korzyści kryjące się w europejskich domenach

Wybór adresu firmowej strony www jest bardzo ważną kwestią – taka witryna jest często pierwszym kontaktem potencjalnego klienta z firmą i jej ofertą. Warto zdecydować się więc na domenę rozpoznawalną, która budzi zaufanie. Według najnowszych badań coraz więcej polskich firm decyduje się na wybór domeny .eu. Wynika to z profesjonalnego i długodystansowego spojrzenia.

domena .euTradycyjne domeny, takie jak .pl czy .eu zdążyły już zdobyć zaufanie użytkowników sieci przez lata. Ci świadomi obawiają się często oszustwa, dlatego kierują się tym, jak skonstruowana jest domena. Aby móc posługiwać się domeną .eu, należy zamówić ją u jednego z akredytowanych partnerów EURid.

Korzyści posiadania domeny o rozszerzeniu .eu

Można wskazać naprawdę wiele zalet wynikających z wyboru takiej domeny. Do najważniejszych z nich należą bez wątpienia:

  • Domena ta rozpoznawana jest na całym świecie. Odwiedzający stronę klienci mogą mieć pewność, że mają do czynienia z firmą o zasięgu europejskim.
  • Firma posługująca się taką domeną od razu kojarzona jest z krajami Unii Europejskiej. Jest to ważny znak dla klientów, którzy mają pewność, że obowiązuje ją wspólne prawo europejskie i jest to instytucja rzetelna.
  • Korzystanie z takiej domeny to również gwarancja bezpieczeństwa. Dane zabezpieczone są bowiem protokołem DNSSEC.
  • Funkcjonuje również Blokada Nazwy Domeny, która chroni właściciela witryny przed przypadkowym wymazaniem domeny lub jej transferem.
  • Firma posługująca się taką domeną postrzegana jest jako solidna marka.

Główną zaletą takiego rozwiązania jest oczywiście podkreślenie europejskiego, międzynarodowego charakteru prowadzonego biznesu. W dzisiejszych czasach nie warto ograniczać się jedynie do domeny .eu, ponieważ rynki zagraniczne równie chętnie korzystają z naszych propozycji. Taka europejska domena jest gwarancją większego zasięgu. Można liczyć na to, że mieszkańcy innych państw Unii Europejskiej również zainteresują się ofertą i odwiedzą stronę. Oczywiście, warto zadbać o to, aby witryna znajdowała się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, aby klienci z innych państw mieli możliwość jej odnalezienia.

W jaki sposób można pozyskać zagranicznych klientów za pomocą domeny .eu?

Nie wystarczy sama rejestracja strony z takim rozszerzeniem. Bardzo ważne jest odpowiednie jej przygotowanie, a następnie wypromowanie. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Najważniejszym i pierwszym krokiem jest oczywiście przygotowanie kilku wersji językowych strony. Aby była ona widoczna w wynikach Google, najlepiej na stronie głównej stworzyć katalog z różnymi wersjami językowymi.
  • Kolejnym krokiem jest oczywiście pozycjonowanie strony www. Można to zrobić samodzielnie, jeżeli posiada się odpowiednią wiedzę. W przeciwnym razie warto skorzystać z profesjonalnej pomocy agencji, która z pewnością się tym zajmie.
  • Konieczne jest przeprowadzenie kampanii reklamowej dla odbiorców w konkretnych krajach. Poza tym, warto również funkcjonować w mediach społecznościowych i branżowych.

Choć do prężnego funkcjonowania strony z rozszerzeniem .eu potrzeba nieco czasu, coraz więcej polskich firm decyduje się na taki krok. Niektórym z nich udało się dzięki temu wkroczyć na arenę międzynarodową i wyróżnić się, co stało się jednym z elementów wpływających na sukces marki.

Comments

comments