Mini SSL w Domena.pl

Szyfrowanie połączeń dla bezpieczeństwa korzystania ze stron internetowych powoli staje się normą. Certyfikaty SSL to obecnie jedyna droga do zapewnienia pełnej poufności tam, gdzie użytkownik witryny musi podać swoje dane. Dlatego do usług hostingowych w Domena.pl dodaliśmy gratis zabezpieczenie MINI SSL!

Zagrożeniem dla naszych danych są sytuacje, w których następuje płatność online, jednak nie tylko zakupów w sieci to dotyczy. Niebezpieczne może być branie udziału we wszelkich aukcjach internetowych (bez względu na to czy dokonamy zakupu czy nie), a nawet samo logowanie do bankowości elektronicznej. Szyfrowanie połączeń zabezpiecza także dane przesyłane drogą mailową czy zgrywane na serwer. Z tego powodu aktualnie nie tylko banki i sprzedawcy sieciowi przywiązują wagę do certyfikowanych rozwiązań zabezpieczających. Korzystają z nich też instytucje, szkoły, urzędy czy serwisy administracji publicznej. Z prostej przyczyny – takie podejście poświadcza, że mamy do czynienia z podmiotem, który poważnie traktuje bezpieczeństwo użytkowników swojej witryny.

SSL DLA DOMEN I SUBDOMEN

Czym jest SSL? To nic innego jak sieciowy protokół, wykorzystywany do bezpiecznych połączeń internetowych na linii użytkownik – serwer. Weryfikuje on również tożsamość danego serwisu. Przy jego pomocy szyfrowane są dane dla konkretnej domeny bądź – jeżeli wykupiony certyfikat na to pozwala – również jej subdomen (działając na subdomenach, trzeba im również zapewnić szyfrowanie, by ochrona naszej witryny była pełna).

Skąd użytkownicy internetu wiedzą jakie poczyniliśmy kroki w tym zakresie? Wyszukiwarki, z których na co dzień korzystają, pokazują im która strona internetowa może być zagrożeniem, a która ich chroni dzięki odpowiedniemu zaszyfrowaniu połączenia. Aby mieć pewność, że dana witryna jest godna zaufania, wystarczy rzucić okiem na pasek przeglądarki. Powinien on być zielony i oznaczony charakterystyczną kłódką. Nie bez powodu coraz więcej z nas zwraca na nią uwagę – jest ona wyraźnym symbolem bezpieczeństwa. Również sam adres zaszyfrowanej strony internetowej nieco się zmieni. Nie będzie zaczynał się od http – jak adresy stron niezabezpieczonych, a od https.

ZABEZPIECZ SWOJĄ DOMENĘ

Kiedy warto pomyśleć o certyfikacie dla strony firmowej? W przypadku sklepów internetowych posiadanie certyfikatu jest niemalże koniecznością, ale właściwie wystarczającym powodem do sięgnięcia po taką ochronę jest posiadanie jakiejkolwiek witryny, na której oglądalności nam zależy. Zastanowić się natomiast warto nad rodzajem zabezpieczenia, ponieważ zależnie od budżetu i potrzeb danej strony www (stopnia jej rozbudowania) możemy zainwestować w certyfikaty o różnym stopniu uwierzytelniania. Na przykład certyfikat typu Extended Validation spowoduje, że na pasku przeglądarki zobaczymy również nazwę instytucji/jednostki, która jest właścicielem danej witryny. Oczywiście, przed wydaniem zgody na korzystanie z zabezpieczeń, urzędy certyfikacji dokładnie sprawdzają m.in. czy zgłaszający rzeczywiście ma prawo do posługiwania się daną domeną.

Jak już wspomnieliśmy, zabezpieczanie stron www certyfikatami SSL zaczyna być standardem w internecie. Dlatego właśnie Domena.pl, jak zawsze wychodząc naprzeciw swoim Klientom, dodała wersję MINI SSL gratisowo do pakietów hostingowych (sprawdź). W naszej ofercie znajdują się też inne warianty certyfikatów do kupienia – więcej tutaj.

Comments

comments