Nowy układ i wygląd strony opartej o WordPress – jak to zrobić?

Tworząc i prowadząc stronę internetową chcemy, by wyglądała atrakcyjnie, wyróżniała się na tle innych oraz by odpowiadała na nasze potrzeby. Dlatego nieraz zastanawiamy się jak edytować układ i wygląd strony, tak aby spełniła oczekiwania. W tym wpisie podpowiadamy jak to zrobić w przypadku stron www opartych o WordPress.

WordPress oferuje darmowe skórki, ale często nie spełniają one pokładanych w nich oczekiwań. Dlatego w takiej sytuacji mamy dwa rozwiązania. Pierwsze to zakup lepszej skórki. Drugi, to modyfikacja skórki darmowej. Oczywiście podstawowe opcje nie oferują zbyt wiele. Wśród nich jest zmiana kolorów czy też obrazków, ale na pewno dla wielu osób takie możliwości dostosowania wyglądu strony są niewystarczające. Naturalnie można wziąć się za ręczną edycję arkusza stylów, co otwiera przed nami duże możliwości, ale niestety jest dość trudne. W zasadzie bez rzetelnej wiedzy z zakresu programowania i projektowania nie jesteśmy w stanie zdziałać zbyt wiele. Zatem czy jest jeszcze jakaś alternatywa? Owszem! Okazuje się, że możemy zmodyfikować darmową skórę do strony w sposób szybki, łatwy i całkowicie darmowy. Wystarczy wtyczka Live Composer. Dzięki niej można przerobić niemal każdą skórkę, skupiając się nie na kodzie CSS, a na efekcie wizualnym.

Live Composer

Wspomniana wtyczka Live Composer oferuje nam kilkadziesiąt modułów, które pozwalają między innymi na zmianę kolorystyki, fontów, rozmiarów, tła, wyświetlanie slajdów, wyświetlanie wybranego zdjęcia z galerii, a nawet układu strony. Możliwe jest też wyświetlenie listy produktów sklepowych z WooCommerce, wpisów blogowych czy też konkretnych zdjęć z galerii. Co ciekawe, jest to dodatek, z którego z powodzeniem skorzystają zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy WordPressa.

Jak skorzystać z Live Composer? Wystarczy znaleźć wśród dostępnych wtyczek Live Composer Page Builder i zainstalować ją automatycznie lub ręcznie. Potem należy wejść na swoją stronę na WordPressie i odnaleźć przycisk Activate Editor. Po kliknięciu strona zostanie przeniesiona do trybu edytowania. Na tym etapie możemy już modyfikować szablon według własnych pomysłów. Wszystkie zmiany można zapisać klikając przycisk Publish Changes, dzięki czemu zostaną natychmiast opublikowane lub klikając Save as Draft, zapisując szkic do dalszej pracy nad stroną.

Warto wiedzieć, że opisywana wtyczka zawiera też wiele gotowych skórek, które można zaimportować od razu na swoją stronę. Co ciekawe do dyspozycji jest też całkowicie czysta skórka, dla zaawansowanych projektantów, którzy chcą stworzyć stronę od postaw. Trzeba też wspomnieć, że tworząc ładną skórkę w ramach Live Composer, można ją później udostępnić innym, zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej.

Korzystanie z wtyczki Live Composer otwiera przed nami całkiem nowe możliwości. Ponad 30 dostępnych modułów pozwala zmieniać wygląd strony, jak i jej funkcjonalności. Tym samym to rozwiązanie dla amatorów zaczynających swoją przygodę z tworzeniem stron, jak i dla profesjonalistów. Bez wątpienia warto przetestować jej możliwości.

Comments

comments